Συγχαρητήρια για την κοινωνική προσφορά και την περιβαλλοντική ευαισθητοποίηση

Νιώθουμε την ανάγκη να συγχαρούμε τα παιδιά των δύο σχολείων μας, του Γυμνασίου Ερμιόνης και του ΓΕΛ Ερμιόνης -Παπαβασιλείου που με την καθοδήγηση των γονιών και των εκπαιδευτικών των σχολείων μας αναταποκρίθηκαν στην πρωτοβουλία του Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του Γυμνασίου Ερμιόνης και συγκέντρωσαν καπάκια, δείχνοντας έτσι έμπρακτα πως μόνο με την υιοθέτηση πρακτικών προστασίας του περιβάλλοντος, ανακύκλωσης και επαναχρησιμοποίησης, μπορεί ο πλανήτης να έχει ελπίδα.

Με τα χρήματα που συγκεντρώθηκαν πραγματοποιήθηκε δωρεά αναλώσιμων υλικών στο Κέντρο Υγείας Κρανιδίου,η οποία γίνεται για πρώτη χρονιά και ελπίζουμε να συνεχιστεί και φέτος!

Η φωτογραφία είναι έργο μαθήτριας του σχολείου μας!

Αρέσει σε %d bloggers: