Τέλεση Αγιασμού σχολικού έτους 2021-22

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 09.30 π.μ. θα τελεστεί στον προαύλειο χώρο του σχολείου μας ο Αγιασμός για το νέο σχολικό έτος 2021-22. Απαραίτητη προϋπόθεση για την παρουσία των μαθητών είναι η προσκόμιση είτε πιστοποιητικού εμβολιασμού είτε βεβαίωση παρελθούσας νόσησης  είτε δήλωση αρνητικού αυτοδιαγνωστικού (self) τεστ.

Σας επισημαίνουμε σε σχέση με τα μέτρα πρόληψης κατά του κορονοϊού ότι   1) από σήμερα 8/9 έως την άλλη Παρασκευή 17/9 θα διατίθενται από τα φαρμακεία 6 selftest για τρεις εβδομάδες, 2) τη Δευτέρα 13/9 οι μαθητές θα πρέπει να προσέλθουν στο σχολείο με selftest και 3)  στη συνέχεια θα πρέπει να προσέρχονται στο σχολείο με selftest που θα κάνουν δυο (2) φορές την εβδομάδα και θα ελέγχεται Τρίτη και Παρασκευή. Η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική σε όλους τους χώρους του σχολείου.

• Τα δρομολόγια μεταφοράς των μαθητών θα αναχωρήσουν στις 08.00 π.μ. από τα χωριά και  από την Ερμιόνη στις 12.30 μ.μ.

Ο πίνακας είναι έργο της αείμνηστης Ερμιονίτισσας ζωγράφου Ανθούλας Λαζαρίδου Δουρούκου.

Καλή σχολική χρονιά σε μικρούς και μεγάλους!

Αρέσει σε %d bloggers: