Από σήμερα έως και 28 Μαΐου οι αιτήσεις εισαγωγής στο Λιμενικό Σώμα

Συ?μφωνα με την σχετικη? προκη?ρυξη του Υπουργει?ου Ναυτιλι?ας και Νησιωτικη?ς Πολιτικη?ς, ο?σοι/ες ε?χουν τα απαιτου?μενα προσο?ντα και επιθυμου?ν να εισαχθου?ν στις παραγωγικε?ς Σχολε?ς του Λ.Σ. ΕΛ.ΑΚΤ., συμπληρω?νουν ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ Αι?τηση – Υπευ?θυνη Δη?λωση για την συμμετοχη? στο διαγωνισμο? εισαγωγη?ς στην Σχολη? Δοκι?μων Σημαιοφο?ρων Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ. η? / και Δοκι?μων Λιμενοφυλα?κων, σε ηλεκτρονικη? εφαρμογη? που θα λειτουργη?σει ειδικα? για το διαγωνισμο?, τις ημερομηνι?ες απο? σήμερα 13 Μαΐου  ε?ως και 28/05/2021 ημε?ρα Παρασκευη?.

Μετα? την 28/05/2021 δεν γι?νονται δεκτε?ς αιτη?σεις συμμετοχη?ς.

Η διαδικασι?α υποβολη?ς της ως α?νω Αι?τησης ? Υπευ?θυνης Δη?λωσης, καθω?ς και των απαιτου?μενων δικαιολογητικω?ν, θα διεκπεραιω?νεται ΕΞ? ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ συ?μφωνα με τις οδηγι?ες που παρε?χονται στο ΚΕΦΑΛΑΙΟ Δ ? και στο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Α ? της προκη?ρυξης και χωρι?ς να αποστε?λλεται ταχυδρομικα? οιοδη?ποτε ε?γγραφο.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΤΗΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Διευκρινι?ζεται ο?τι, ο?σοι επιθυμου?ν να ει?ναι υποψη?φιοι για τις Σχολε?ς του Λιμενικου? Σω?ματος, πρε?πει υποχρεωτικα? να ακολουθη?σουν τις διαδικασι?ες της προκη?ρυξης του Υπουργει?ου Ναυτιλι?ας και Νησιωτικη?ς Πολιτικη?ς, ανεξα?ρτητα αν ει?χαν η? ο?χι δηλω?σει προτι?μηση για τις Σχολε?ς του Λιμενικου? Σω?ματος με την Αι?τηση – Δη?λωση, την οποι?α ει?χαν αποστει?λει / καταθε?σει στο Λυ?κειο τους.

Στην εικόνα, η παλαιότερη ναυτική σημαία του Αγώνα της Ανεξαρτησία η οποία προέρχεται από την Ύδρα, έχει τα σύμβολα της Φιλικής Εταιρείας και εκτίθεται στο Ιστορικό Λαογραφικό Μουσείο της Ύδρας το οποίο επισκέφτηκε το σχολείο μας κατά την περσινή σχολική χρονιά!

Αρέσει σε %d bloggers: