Προετοιμασία για την έναρξη λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/-τριων των Α΄και Β΄τάξεων του σχολείου μας,

σας αποστέλλουμε υπόδειγμα Υπεύθυνης Δήλωσης (επισυνάπτεται), το οποίο θα πρέπει να συμπληρώσει χειρόγραφα εκείνος/η που ορίζεται κηδεμόνας για τις ανάγκες λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές και εν συνεχεία, να επιστραφεί στην σχολική μας μονάδα με κάθε πρόσφορο τρόπο. Υπενθυμίζουμε ότι έχει δοθεί στα παιδιά σε έντυπη μορφή και σας έχει αποσταλεί στη προσωπική σας αλληλογραφία.

Μετά την υποβολή της ηλεκτρονικής αίτησης ο έτερος κηδεμόνας, αν υφίσταται, πρέπει άμεσα να δηλώσει με κάθε πρόσφορο τρόπο (είτε με αποστολή e-mail είτε με υπεύθυνη δήλωση του ν. 1599/1986) στη Διευθύντρια του Γενικού Λυκείου Ερμιόνης – Παπαβασιλείου ότι εγκρίνει το περιεχόμενο της ηλεκτρονικής αίτησης, όπως εκείνο έχει υποβληθεί.

Επισυνάπτεται

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΚΗΔΕΜΟΝΑ Ε-ΕΓΓΡΑΦΕΣ

2. ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΓΟΝΕΙΣ

Στη φωτογραφία, η παρέλαση στην Ερμιόνη 25η Μαρτίου 1938!

Αφήστε ένα Σχόλιο